NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM GALERIJA KONTAKT
  
   Registrirajte se na Kornjace.com!    Login  
Main Menu
Who is Online
11 korisnika su online (9 korisnika pregledavaju Forum)

Članovi: 0
Gosti: 11

više...
O kornjacama


Aktualno u forumu


Pregledava ovu temu:   1 Anonimnih korisnika






Bjelo iz usta
#1
Početni član
Početni član


See User information
Ćao, narode!
Nisam se dugo javljala, pošto nisam ni imala problema sa mojom kornjačom. Međutim, u zadnje vrijeme primjetim da joj nešto bijelo izlazi iz usta, nekad više nakad manje.
Malo vremena provodim u kući,tako da nisam mogla dobro upratiti šta se dešava.
Nadam se da neko zna šta bi to moglo biti!

Pisano: 13.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bjelo iz usta
#2
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav,

da li je to nekakva sluz?
Izlazi li i na nos, rade li se mjehurici na nosu dok dise?
Ima li kakvih drugih promjena poput odbijanja hrane, smanjenja aktivnosti i sl.?
Na kojoj temperaturi i gdje trenutno kornjaca boravi?

Pisano: 13.12.2011
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bjelo iz usta
#3
Početni član
Početni član


See User information
Moja Masa ima problem koji je opisao Kori, ima mehurica i odbija hranu vec 2 dana, aktivnost neznatno smanjena, a mislim da je jos i povratila...selile smo se ovih dana pa joj to sigurno nije prijalo :( sta da radim? kako da joj pomognem? ona ima 4 godine... hvala

Pisano: 05.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bjelo iz usta
#4
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Pozdrav i dobro dosla na forum!

Za pocetak napisi u kakvim je uvjetima uopce drzis (smjestaj, oprema, vrt ljeti)? Sa cime sve hranis kornjacu?

Simptome koje sam opisao su posljedica respiratorne infekcije ili mikroplazmi, trebala bi potraziti pomoc veterinara koji ima iskustva sa gmazovima.

Od kuda se javljas?

Pisano: 05.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bjelo iz usta
#5
Početni član
Početni član


See User information
Dolazimo iz Novog Sada :) Masa ima cimerku Mrvicu,obe se slobodno se krecu po stanu (sto je preko zime krug oko pecke, najcesce), leti idu na suncanje u dvoriste...hranim ih serinim granulama,zelenom salatom,jabukama,barenom sargarepom...dajem im neke vitamine i stavljem im po 2,3 kapi AD vitamina u vodu..zanima me da li je to sto si napisao zarazno (da li da ih odvojim).oklop im je dovoljno cvrst, Masa ne zeva...Problem je sto smo se sada selile pa je ona verovatno bila izlozena malo promaji, i ko zna gde se zavukla...Da li znas dobrog veterinra iz NS-a? Mada ne znam koliko mi je pametno da je iznosim po ovoj hladnoci...Hvala u svakom slucaju.

Pisano: 05.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bjelo iz usta
#6
Vrlo aktivan član
Vrlo aktivan član


See User information
Kornjaca je gmaz koji zahtijeva određene uvjete (grijanje, rasvjeta), ne mozes je pustiti da hoda po podu kao pas jer se upravo ovakve stvari događaju. Da bi uopce lijecenje imalo smisla moras kornjaci srediti smjestaj sa grijanjem i posebnom UVA-UVB rasvjetom za gmazove, inace na hladnom nece imati nikakve sanse oporavka. Također prehrana je potpuno pogresna, ne smijes kornjacu iskljucivo hraniti vocem, povrcem i kupovnom hranom. Preporucam ti da procitas sljedecu temu, tamo ces saznati sto sve tvoja kornjaca treba za normalan zivot: LINK
Ukoliko se radi o mikroplazmama obje kornjace su vec zarazene, samo jedna je ocito imala slabiji imunitet i pocela pokazivati simptome.
Nazalost ne znam koji veterinar u NS radi sa kornjacama, probaj kontaktirati ovoga pa te mozda uputi nekom svom kolegi: LINK

Pisano: 05.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh


Re: Bjelo iz usta
#7
Početni član
Početni član


See User information
Hvala ti :) Masa ima lampu i sve je to smesteno kod pecke (kao neki njihov neogradjeni kutak) jer je tu najtoplije. Ja sam ti napisala ishranu preko zime, leti je naravno mnogo raznovrsnije ali sad jednostavno nema mogucnosti. Posmatracu je i danas pa ako joj ne bude bolje ide kod veterinara. Mrvica funkcionise najnormalnije....hvala jos jednom.

Pisano: 06.02.2012
Twitter Facebook Google Plus Linkedin Del.icio.us Digg Reddit Mr. Wong Vrh







You can view topic.
You ne možeš start a new topic.
You cannot reply to posts.
You ne možeš edit your posts.
You ne možeš delete your posts.
You ne možeš add new polls.
You ne možeš vote in polls.
You ne možeš attach files to posts.
You ne možeš post without approval.
You ne možeš use topic type.
You ne možeš use HTML syntax.
You cannot use signature.
You cannot create pdf.
You cannot get print page.

[Detaljna pretraga]





NASLOVNA O KORNJAČAMA O NAMA FORUM DOWNLOAD KONTAKT

Copyright 2015 by www.Kornjace.com  |  Powered by Viva Chelonia © 2015 Viva Chelonia  |  Design by 7dana Impressum